שער כנף חשמלי חד כנף - שערים (אב-שער)

כיצד לבחור מנוע לשער חשמלי כך שיעבוד בעת הפסקת חשמל?

חושבים שני צעדים קדימה ובוחרים רק בציוד שעובד בזמן הפסקת חשמל

תמיד אנחנו נמצאים בהתלבטות איזה מנוע לשער חשמלי באמת מתאים לצרכים שלנו, לא תמיד אנחנו מקבלים את ההמלצה הטובה ביותר לצרכים שלנו, פעמים רבות אנשי מכירות יציעו לנו מה שמתאים להם למכור לנו ובפעמים אחרות, חוסר הבנתם הטכנית תשפיע עד כדי מכירת מוצר שונה מצורככם ומתנאי השטח אצלכם, אז מה עושים ואיך ניתן להתמודד ולהצטייד בידע המתאים?

שערים חשמליים, מנועים לשערים חשמליים, כאן ועכשיו ננסה לפשט בעבורכם את כול התשובות שיסיעו בידכם לבחור את הטוב ביותר לצרכים שלכם.

שאלת השאלות תמיד האם השער יפתח יותר מעשרים פתיחות ביום ממוצע? כשמדובר במערכות הנעה/מנועים הפועלים במתח מאתיים ושלושים וולט ישנו נתון הכרחי שעל פיו יקבע האם כדאי להזמין מנוע אלקטרו מכאני או מנוע טבול שמן / הידראולי מנועים טבולי שמן / הידראוליים מיועדים לעבודה יותר אינטנסיבית מאשר המנועים אלקטרו-מכאניים אשר מתחממים ונעצרים אחרי כמה מחזורים רצופים של עבודה. חסרונם הגדול של המנועים הפועלים במתח מאתיים ושלושים וולט הוא הצורך לעשות שימוש במפתח נטרול לפתיחת השער בעת הפסקת חשמל, קצר חשמלי או תקלה.

כיוון שאיננו מחפשים הרפתקאות מיותרות ורצוננו המוחלט לרכוש מוצר שלא יצריך את התערבותנו בכלל או במילים אחרות לצמצם את ההסתברות להתערבותנו בכלל חשוב לדרוש ולרכוש מנועים חשמליים הפועלים על מתח נמוך עשרים וארבע וולט, אלו מנועים איכותיים ולהם כול היתרונות הבאים, ראשית מתח נמוך זה הוא בטיחותי ולא ניתן להתחשמל ממנו, מנועים מסוגים אלו אינם מתחממים כיוון שהם פועלים במתח נמוך, עבודתם בלתי מוגבלת כיוון שאינם מתחממים ומנועים אלו מבצעים האטות בצורה המושלמת ביותר בקצה מהלך פתיחה וסגירה של המנוע, מנועים אלו ניתן לכוון את כוחות המנועים לעצירה בכוח יד. עלות מנועים העובדים במתח נמוך זהה למנועים העובדים במתח גבוה ופערי המחיר של כמה מאות שקלים נובע מעלות שני מצברים וכרטיס טעינה המאפשר את עבודתו של השער גם כשאין חשמל, זה יתרון עצום שהרי אף לא אחד מאיתנו רוצה למצוא עצמו מול שער חשמלי סגור וללא יכולת התמודדות בלפתוח אותו. אז מה עושים?

חברת טלקומה האיטלקית באמצעות שערים אב-שער מייבאת לישראל מנועים המיועדים לעבוד ולהפעיל שערים חשמליים גם בזמן הפסקת חשמל ולכן חשוב שתדרשו בהצעת מחיר מנועים הכוללים מצברים וכרטיס טעינה, כך תבטיחו לעצמכם ביטחון מקסימאלי של עבודת השער גם כשאין חשמל ותחסכו מעצמכם אי נעימויות לעמוד מול שער סגור ולחפש איפה המפתחות ניטרול ואיך בכלל משתמשים איתם, שערים חשמליים.


לפרטים נוספים על מנוע לשער חשמלי הפועל בהפסקת חשמל