• אפריל 7, 2015
  • כללי

מאמר 26

[vc_row row_type="row" type="full_width" text_align="left" padding_bottom="0" background_color="#ffffff" use_row_as_full_screen_section="no" background_image_as_pattern="without_pattern" padding_top="30"][vc_column width="1/1"][vc_column_text]

טיפים ומאמרים

[/vc_column_text][vc_separator type="small" position="right" down="45" up="20" color="#0e3959" width="55"][vc_column_text]

מאמר אורח

[/vc_column_text][vc_separator type="normal" position="center" up="15" down="20" color="#000000"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width="1/2"][vc_single_image image="16680" alignment="center" border_color="grey" img_link_target="_self" img_size="full"][/vc_column][vc_column width="1/2"][vc_column_text]

מה זה בניה קלה?
ראשית חשוב להסביר כי המונח בניה קלה מתייחס לבניה על ידי חומרים חדשים ואיכותיים שהשימוש בהם הוא קל לעומת הבניה הקלאסית. לא מדובר בבניה פחות איכותית או לא יציבה, אלא בשימוש בחומרים מעודכנים כמו למשל פנל מבודד או סנטף. החומרים הללו כאמור הם קלים יותר לעבודה שאת מרביתה עושים בסדנת העבודה כך שההרכבה בשטח לוקחת מעט מאד זמן. משום כך בניה של חדר יכולה לקחת כ 48 שעות שזה פרק זמן מהיר לעומת הבניה הקלאסית שבה פרויקט כזה יכול לקחת כמה חודשים טובים.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width="1/1"][vc_empty_space height="20px"][vc_column_text]

היתרונות
מלבד יתרון המהירות בניה חכמה חוסכת לכם את הצורך להזמין כמה בעלי מקצוע שונים ולתאם ביניהם. ידוע עד כמה מסובך זה יכול להיות, ועל כן בבניה הקלאסית מרבית העלויות נגרמות כתוצאה מהעבודה עצמה משום שהחומרים הם זולים. כאן בבניה החכמה כאשר משתמשים בחומרים כמו פנל מבודד וסנטף עלות העבודה היא נמוכה יחסית , מה שמאפשר להשקיע בחומרים איכותיים יותר.

[/vc_column_text][vc_empty_space height="20px"][vc_column_text]

יתרון אחר של הבניה הקלה הוא מינימום פסולת. פסולת בנין יכולה להיות דבר לא רק מטריד אלא גם מסוכן. מחלות דרכי הנשימה נגרמות בשל כמויות אבק גדולות ואין לתאר את המטרד העצום שבניקיון לאחר שיפוץ. בניה קלה אינה מייצרת כמות כזו של פסולת היא נקייה יותר ומרעישה פחות משום שזמן העבודה הוא קצר במיוחד. בהקשר הזה יש לציין גם את היתרון של הבידוד. פנל מבודד למשל יעזור לכם ליצור ממרפסת לא שימושית חלל עבודה מהנה או חדר משחקים נעים. הפנל מבודד בצורה איכותית למדי כנגד חום וקור.

[/vc_column_text][vc_empty_space height="20px"][vc_column_text]

אקולוגיה היא לא מילה גסה
עוד חשוב לציין בהקשר זה את המודעות האקולוגית לאיכות הסביבה. מיעוט הפסולת, מיעוט האבק, בידוד איכותי ומודעות לזוויות האור וכיווני הרוח מייצרים תוצאה בעלת השלכות אקולוגיות. בעידן שבו משאבי האנרגיה הולכים ומתכלים יש חשיבות עצומה לחיסכון בחשמל ולכם הבידוד האיכותי הוא יתרון לא רק בהקשר הכלכלי אלא גם בהקשר האקולוגי. הפחתת כמות הפסולת והקטנת הרעש חשובים אף הם בהקשר זה.

[/vc_column_text][vc_empty_space height="20px"][vc_column_text]

חללי חוץ
בניה קלה משמשת לא רק לבניה בתוך הבית אלא ם בחללים חיצוניים. חומר כמו סנטף הוא יעיל במיוחד לבנית פרגולות. בשמש הישראלית החמה רבים מבקשים להעמיד בחצר הבית או במרפסת פרגולה שתייצר הצללה נעימה ותאפשר להפוך את החצר או את המרפסת לחלל נעים שכיף לשהות בו. הפרגולות שעשויות מסנטף הן עמידות במיוחד ולכם בתנאי השמש הישראלית הן נחשבות טובות יותר. בניגוד לעץ שמתבלה ומתכלה ודורש תחזוקה שוטפת, פרגולה שעשויה מסנטף אין צורך לתחזק באופן מיוחד ולכם היא נוחה יותר.

[/vc_column_text][vc_empty_space height="20px"][vc_column_text]

יתרון בולט של פרגולה מסנטף הוא בגמישות החומר בהקשר של הצללה וחדירת אור. משום כך עם סנטף ניתן ליצור חללים נעימים בחצר הבית, שיהפכו אותה למקום משחק ופנאי. לסיכום, אם כן, בניה קלה עם פנל מבודד וסנטף היא בניה חכמה שעושה טוב לאדם, עושה טוב לסביבה ומחזקת את הקשר ביניהם.

[/vc_column_text][vc_separator type="transparent" position="center" up="31" down="19"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width="1/1"][vc_row_inner][vc_column_inner width="1/3"][button icon="fa-level-down" target="_self" icon_color="#1e73be" link="https://www.shearim.co.il/%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%A8-27/" color="#1e73be" hover_color="#ffffff" background_color="#ffffff" hover_background_color="#1e73be" border_color="#1e73be" text="מעבר למאמר הבא"][/vc_column_inner][vc_column_inner width="1/3"][button icon="fa-bars" target="_self" icon_color="#1e73be" link="https://www.shearim.co.il/%D7%98%D7%99%D7%A4%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%9D/" color="#1e73be" hover_color="#ffffff" background_color="#ffffff" hover_background_color="#1e73be" border_color="#1e73be" text="חזרה למאמרים"][/vc_column_inner][vc_column_inner width="1/3"][button icon="fa-level-up" target="_self" icon_color="#1e73be" link="https://www.shearim.co.il/%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%A8-25/" color="#1e73be" hover_color="#ffffff" background_color="#ffffff" hover_background_color="#1e73be" border_color="#1e73be" text="חזרה למאמר הקודם"][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_empty_space height="32px"][/vc_column][/vc_row]