• אפריל 16, 2015

המדריך להקמת שער חשמלי לבית

חווית החניה מטפסת לשיאים חדשים

בעבר שער חשמלי לבית היה מותקן בבתי פאר מהסוג היוקרתי בלבד, היום אפשר לתכנן לכל בית שער חשמלי או לבסס תשתית מתאימה ליצירת שער חשמלי אטרקטיבי ומפנק במחיר תחרותי.

המנוע, המסילה והגלגלים הם שעושים את ההבדל בין שער איכותי לשער שרחוק מלהיות הדבר האמיתי, אולם, במקביל לרכישת הציוד יש להכין את תשתית החשמל עד לשער. הנה כמה טיפים בדרך לשער חשמלי אוטומטי .

שער חשמלי: ראשית , עליכם לקבוע האם הכניסה המתוכננת היא למטרת החניה או שהפתח מהווה גם את הכניסה לבית.
כניסה שכולה מיועדת לשער ביתי מומלצת יותר מבחינת בטיחות וביטחון. השער החשמלי מעניק תחושה של ביטחון אמיתי . שער חשמלי לבית חשוב לתכנן במקום מפולס, במקרים שקיימים שיפועים, בוחנים איזה סוג שער מתאים ביותר. מומלץ מאוד לתכנן חניה סגורה ללא מעבר הלכי רגל בתוכה, ובכל מקרה, אם יש מעבר הלכי רגל דרוש להוסיף אביזרי בטיחות שימנעו סיכונים בטיחותיים.

מנוע לשער חשמלי: קיימים סוגים רבים של מנועים חשמליים לשער חשמלי, מנוע חשמלי מותאם למשקל השער, למספר הפתיחות והסגירות ביום. צריך שתהיה נגישות אל ידית נטרול השער בעת הפסקת חשמל ותקלה , מומלץ שלמנוע יהיו האטות בקצה מהלך העבודה, בפתיחה ובסגירה וצריך לדעת לכוון כוח מנוע של השער.

ציוד משוכלל: בשער חשמלי חובה להתקין פריטים חיוניים, שבעזרתם נקבל בטיחות מקסימאלית להלכי רגל וכלי תחבורה. הפריטים הם: פוטו דו כיווני המונע סגירת השער כשהמעבר אינו פנוי, דרוש שיותקן פוטו במישור פנים ופוטו נוסף במישור חוץ, מנורת אזהרה , גלאי כביש השראתי בסוגי שערים, אפשר לרכוש היום גם מערכות משולבות המאפשרות בטיחות רבה במקרה של נגיעת השער בכלי רכב או הולך רגל.
שער מעוצב: יש כיום מגוון סוגי שערים מעוצבים, שניתן לבחור לפי הקו העיצובי של הבית – הייטקי, כפרי או סטנדרטי , ניתן לראות שערים החשופים בעיני העין המתבוננת מבחוץ ושערים מיוחדים אטומים . חברתנו שערים (אב-שער) מספקת ייעוץ חינם לקביעת מיקום מדויק של השער והמנוע החשמלי וכמובן להשגת הביטחון והבטיחות המקסימאלית של דיירי הבית.

שער מפנק: ניתן לדמות את חווית השער החשמלי בבית על ידי הצטיידות במערכת בסגנון סטנדרטי, אולם אפשר לשדרג את השער על ידי עיצוב מפנק, משולב במנוע איכותי בעל פונקציות מתוחכמות כגון מתן פקודת עצירה במהלך סגירת השער.
כמובן שאם כבר טרחתם על הקמת שער חשמלי, כדאי לפרגן לחברים שכבר עשו שער חשמלי, שער שהוא מרוחק מהבית בעשרות מטרים ואין תשתית שמאפשרת – ניתן לפתוח את השער מהטלפון הנייד.ניתן לקנות את הציוד בטווח מחירים מגוון ביותר . רצוי כמובן לערוך השוואת מחירים על מנת להשיג תמורה כדאית מכל פריט.