• אפריל 16, 2015

למה לבחור בשערים (אב-שער) בע”מ

עשרת הדברים שחשוב לבדוק לפני שסוגרים עסקה

  1. דוגמאות והמלצות– מומלץ וגם כדאי לבקש מנציג החברה לקבל כתובות של צרכנים בכדי להתרשם לגבי החברה ממקור בלתי אמצעי.
  2. ותק פעילות – בדוק כמה שנות ותק מצטבר לעובדי החברה ובאיזה מתכונת? חברה גדולה מאד איננה ערובה לאיכות השרות אשר בדרך כלל איננו מתאפיין במצוינות ומנגד חברה קטנה ו/ או חדשה מדי עלולה להיות במצב של מחסור בכוח אדם מיומן העלול לגרום ל"קיצור פינות" ואולי לפגוע בבטיחות המערכת שלא לדבר על מענה לפניות שרות ולמקרי חירום.
  3. פריסה ואזורי פעילות – חשוב לדעת האם החברה הנה חברה קטנה הפועלת בצמצום ובאזור גיאוגרפי מוגבל או שהיא בפריסה רחבה ובאזור גיאוגרפי נרחב.
  4. רישיון – כדאי לבדוק שהחברה המדוברת הנה רשומה אצל רשם החברות ועומדת בכל הדרישות הקפדניות. חשוב לציין שעסק המגדיר עצמו כחברה ואין בידו מסמך כזה מהווה מוקד סיכון בטיחותי ופלילי ממדרגה ראשונה!
  5. כיסוי ביטוח- אחד הדברים החשובים ביותר בתחום זה הוא כיסוי ביטוחי. אל תתבלבלו, לעיתים יוצגו לך נתונים לגבי גובה הכיסוי הביטוחי אשר כוללים גם הרחבות רבות לקניין ורכוש. חשוב לדעת שהכיסוי הביטוחי יהיה כנדרש.
  6. שקיפות ההתקשרות– כדאי מאד לדעת כי על פי החוק חל איסור מוחלט לחייב צרכן פרטי או ועד בית ובתי עסק, לתקופת שרות או לשרות בלעדי. רצוי שההתקשרות, ההסכם והצעת המחיר יהיו שקופים וברורים. ולבדוק אם ישנם "עיזים" חבויים בנוסח ועוד.
  7. מיומנות ורמת העובדים- במיוחד כאשר מדובר על חברה העוסקת בהתקנה ובאספקת שרות לשערים העלולים להוות סיכון בטיחותי . במידה ואינם מטופלים ע"י צוות עובדים מיומן ומורשה לתחום החשמל, כדאי לבדוק באם העובדים בחברה מותאמים לביצוע משימתם ובאיזה רמה. מתקין או טכנאי שערים מחויב בהסמכה ורישיון עיסוק בחשמל.
  8. זמינות למקרה חירום – כדאי לבדוק האם ישנו מענה למקרי חירום כגון שער תקוע סגור? מענה בלילה? מענה בשבתות וחגים?
  9. אמינות -בדוק לגבי אמינות החברה בנושא יציבות מחירי ביקור טכנאי ,למשל, בטווח של כמה שנים לאחור. האם המחיר שמוצע ע"י החברה "נגוע" כמחיר חדירה בלבד וזוחל כלפי מעלה במשך הזמן ?אם המחיר הקיים הנו תולדה של קרטל שהרי די להביט סביבך ולהבין, וצפוי לזחילה כלפי מעלה בהמשך?
  10. המחיר- מאד כדאי להשוות את מחיר השרות וכן את התשלום הנקרא "תשלום חלפים". מחירי השערים הינם תחרותיים ואין שום סיבה להיות כבולים לחברה זו או אחרת ולשלם מחירים גבוהים.

ואלה חלק מהסיבות לבחור בשערים (אב-שער) בע"מ