• אפריל 8, 2015

הפסקת חשמל והשער לא נפתח, מה עושים?

נכון שמאז חודש אוקטובר 2006 נכנס לתוקף תו-תקן חובה לשערים חשמליים ונכון שחובתכם הלקוחות להתעדכן באתר מכון התקנים הישראלי ברשימת החברות שערים המורשות לסמן שערים חשמליים בתו-תקן ונכון שתמיד עדיף לפנות לחברות המחזיקות בתעודות הסמכה של מכון התקנים הישראלי אך לפני שממהרים לעשות צעד נמהר, תבדקו בעצמכם האם אתם יכולים בלי כלי עבודה ובלי מאמץ וידע טכני להשמיש את המנוע חשמלי שברשותכם.

ישנם שלושה דברים שמומלץ תמיד לבדוק לפני שפונים להזמין שירות ולפני שממהרים להסיק מסכנות.

ראשית בדקו שהחשמל המזין את המנוע החשמלי לא קפץ בלוח חשמל. בדקו שהמנוע משולב ולא מנוטרל ובמילים אחרות בדקו שהשער לא ניתן להזיזו, אם ניתן להזיז את המנוע זה אומר שצריך לשלבו באמצעות המפתח נטרול שברשותכם וקיבלתם אותו בסיום ההתקנה.

בדקו כי העיניות במידה וקיימות כאלו עיניות אשר תפקידן למנוע אפשרות שהשער יסגר כשהמעבר אינו פנוי, בדקו שהן נקיות.

אם החשמל אכן מחובר מומלץ מאוד לבצע ריסט למנוע ואיך עושים זאת?

פשוט מנתקים בלוח החשמל לעשר שניות את המפסק של השער ומרימים חזרה, לאחר שביצעתם ריסט תצטרכו ללחוץ על הלחצן הפעלה לפתיחת השער חשמלי, במרבית המקרים בכך נפתרת הבעיה והשער חוזר לעבודתו הסדירה.

חשוב שתדעו כי אם בוצעה אצלכם התקנה מקצועית המנוע חשמלי צריך לעבוד שנים רבות ולמה הכוונה כשמדברים על התקנה מקצועית? המנוע חייב להיות מקובע ויציב, המנוע צריך להתאים לצרכים שלכם ובכלל זה למשקל השער ולמספר הפתיחות המתוכנן.

הפיקוד חשמלי חייב להיות אטום מני כניסתם של זחלים וחרקים העשויים לגרום לקצר חשמלי. השער חייב לנוע בקלות בתוך מסלולו וצריך להיות מאוזן במסלולו.ובכול זאת מתי תבינו שהגיעה העת להחלפת המנוע שברשותכם? אם מדובר בדלת פנלים/ דלת מוסך כדאי שתדעו כי אין כדאיות לתקן את המנוע כלל וכלל בפרט אם הוא קיים ברשותכם שש שנים ויותר, התקלות שלו הם במונה סיבובים ואם תיקנו לכם זאת במעבדה, זה אומר שפרקו את המנוע למעבדה, טכנאי תיקן במעבדה ואחר-כך החזירו והתקינו לכם את המנוע.

העלויות של כול התהליך הזה משתוות לחמישים אחוז ממחיר המנוע וכמובן שהאחריות במעבדה היא רק לתיקון הספציפי ואם עוד חודשיים תהיה תקלה שונה אז כבר במחיר התיקון הנוסף יכולתם להרוויח מנוע חדש עם אחריות לשנה ואשר איתו תיהנו שנים רבות קדימה, לא ניתן לקבוע זאת על כול סוגי המנועים אך כדאי תמיד להתייעץ עם המומחים ולדעת כי במרבית המקרים חדש יהיה לכם זול יותר וטוב יותר בטווח הארוך.