• אפריל 15, 2015

מדריך לקניית מנוע לשער חשמלי

ה.אשד, מומחה בתחום השערים האוטומטיים ומנכ"ל חברת שערים (אב-שער) בע"מ: "בישראל מותקנים שערים חשמליים אוטומטיים רבים , בהרבה מהמקרים, מסגרים יצרו את השערים, ומתקינים לא מורשים הפעילו את המנוע החשמלי בלי הכוונה מקצועית. שערים חשמליים אלו מהווים סכנה תמידית וזה רק עניין של זמן עד שמישהו יצטרך לתת את הדין על כך".

לא פעם אנו מחפשים את הזול, במרבית המקרים הזול עולה ביוקר, חולפת תקופה עד שאנו מבינים זאת. תחום השערים והמחסומים האוטומטיים והחשמליים מועסקים גם מי שלא הוסמכו לכך , מסגרים מייצרים שערים נגררים, שערי כנף ושערי מוסך, ומתקינים לא מורשים מבצעים את תקנת מנוע לשער חשמלי . ניתן להזמין את ייצור השער אצל מסגר המתמחה בייצור שערים אך יהיה זה משגה שמתקין לא מורשה יבצע את התקנת המנוע, גם אם התקין עשרות ומאות של מנועים חשמליים.

יתרונות רבים בהתקנת מנוע בחברת שערים (אב-שער) בע"מ מקבוצת מנופי אבי, שנת האחריות היא בבית הלקוח וטכנאי השרות של חברת שערים, מתמחה בנושא המנוע החשמלי ובפתרון תקלות, טכנאי שערים מקצועי יודע פרטים טכניים החייבים להתקיים בשער חשמלי, אז איך בכל זאת איך נדע אם השער שאצלנו בבית אינו מהווה סכנה בטיחותית? יש כמה תכונות שצריכות להתקיים בכל שער חשמלי וכל אדם יכול לבצע בדיקה בסיסית זו בביתו תכונה ראשונה שניתן לעצור את השער בסגירה כמו גם בפתיחה בהתנגדות כוח יד, תכונה נוספת, הולך רגל שחוצה את הפתח השער חייב להיעצר או להיפתח חזרה. חשוב לבדוק שידית הנטרול של השער מתפקדת וניתן לפתוח את השער ידני.

לדברי ה.אשד מנכ"ל שערים (אב-שער) בע"מ מקבוצת מנופי אבי, "מוטב להזמין טכנאי שרות שעלותו כרוכה בתשלום, מאשר להפעיל שער חשמלי בחוסר ודאות ובחוסר בטיחות".